Горно Нерези     Скопје, Карпош 1

90,000 eur   (539 eur/m2)

167 m2 | 7 соби, изграден 1990 год. | Шифра #18204

Опис на имотот

Се продава куќа во Горно Нерези на 20 метри од џамијата и на 500 метри од Македонско село.
Куќата е 167м2 (приземје 38м2, два спрата и поткровје сите по 43м2) со сопствена гаража и двор од 251 м2.
Куќата се наоѓа веднаш до патот.

Информации за имотот

 • Тип на објект: Куќa / Вила
 • Адреса: Горно Нерези
 • Град: Скопје
 • Населба: Карпош 1
 • Во близина на: Македонско село
 • Површина: 167 m2
 • Површина на дворот: 251 m2
 • Бр соби: 7
 • Година на градба: 1990
 • Кат: Приземје / 4
 • Наместен: Не
 • Парно: Да
 • Лифт: Не
 • Огласот е виден 23 пат/и
 • Огласот е објавен на 04.02.2018 23:33

Пријави неправилност на огласот

Имотот се продава

Мапа

Врати се назад Врати се назад