Agencija Prostor     Скопје, Ѓорче петров

230,000 eur   (1,095 eur/m2)

210 m2 | 10 соби, изграден 2016 год. | Шифра #6021

Опис на имотот

Се продава луксузна куќа со местоположба во мирната населба Хром во Општина Ѓорче Петров. Самиот двор на куќата е хортикултурно уреден и со фонтаната во него представува право место за одмор во овој турбулентен живот.
Има инсталација за парно,вграден камин на дрва и целосно е климатизирана.
Куќата има двор 145 м2 и Пр+1+По и 3 пати по 73м2 под кров односно околку 210м2.
На 50м од основно училиште,на 60м од градинка.во радиус од 600м од куќата има 3 трговски центри:Емпурио; СП Планет и Порта Влае, а во радиус од 100м има автобуски станици на 2 различни линии и тоа: 4-ка и 5-ка.
Високиот подрум или т.н. приземје е со висок плафон и постои можност да се користи како деловен дростор.Истиот во моментов поседува остави за магацински простор,теретана,шпајз за чување на хранаи остава за чување на огревно дрво...
Куќата може да се топли преку парното со дрва или на струја . Куќата е со енергетско ефикасна фасада која има гаранција 40години.Куќата е лепенка со 2 дупли ѕида и специјална изолација помеѓу куќите.Куќата со која е лепенка е идентична со оваа и не одстапува воопшто од надворешниот изглед во поглед на целина. Цената на куќата 230000 Еур.
Шифра:6021

Информации за имотот

 • Тип на објект: Куќa / Вила
 • Адреса: Agencija Prostor
 • Град: Скопје
 • Населба: Ѓорче петров
 • Во близина на: HROM
 • Површина: 210 m2
 • Површина на дворот: 145 m2
 • Бр соби: 10
 • Година на градба: 2016
 • Кат: 3 / 3
 • Наместен: Не
 • Парно: Да
 • Лифт: Не
 • Огласот е виден 109 пат/и
 • Огласот е објавен на 06.02.2018 11:23

Пријави неправилност на огласот

Имотот се продава

Мапа

Врати се назад Врати се назад